O mnie

Jestem Radcą Prawnym wpisanym na listę Radów Prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach. Swoją Kancelarię prowadzę w moim rodzinnym mieście  Tychy.

Prawnikiem jestem od ponad 12 lat. Od ponad 8 lat pod własnym szyldem zajmuję się sprawami rodzinnymi, w tym przede wszystkim sprawami o rozwód i szeroką tematyką z tym związaną.

I tu uprzedzając twoje ewentualne wątpliwości od razu zaznaczam: Tak, nie tylko interesuję się tego rodzaju sprawami, ale także na co dzień prowadzę sprawy o rozwód, o separację oraz pozostałe z tym związane, jak np. sprawy o podział majątku.

Nie będę Ciebie zanudzał szczegółami ze swojego życia osobistego, które zresztą wolę zachować dla siebie. Jeżeli jednak będziesz stałym czytelnikiem tego bloga to najpewniej (prędzej czy później) i tak poznamy się osobiście (choć z natury rzeczy to ja, jako Twój Radca Prawny, poznam Ciebie lepiej – ale w końcu to ja będę prowadził Twoje sprawy, a nie na odwrót).

Bycie Radcą Prawnym zobowiązuje, stąd w swojej praktyce przestrzegam rygorystycznych zasad etycznych zawartych w Kodeksie Etyki Radców Prawnych. Możesz zatem mieć pewność, że informacje o twoich sprawach, twoich tajemnicach, uczuciach i emocjach pozostaną twoimi tajemnicami, twoimi uczuciami i twoimi emocjami. Tylko Ty zdecydujesz jak wiele z tych informacji ujrzy światło dzienne. Tajemnica zawodowa to nie tylko jedna z podstawowych zasad etycznych zawodu Radcy Prawnego, ale i moich, osobistych.

Staram się rozwiązywać spory na drodze ugody i porozumienia pomiędzy stronami. Pomaga mi w tym nie tylko bogate doświadczenie zawodowe, ale i pomoc Psychoterapeuty Sebastiana Kantora, z którym blisko współpracuję. Rozumiem (rozumiemy z Sebastianem), że rozwód, to często Twoja pierwsza i jedyna sprawa sądowa. Niestety to także sprawa, której sposób prowadzenia oraz wynik decydują w bardzo istotny sposób o całym Twoim życiu dlatego uważam, że:

  • po pierwsze: lepiej unikać kierowania sprawy na drogę sądową i powierzania losu swojego, małżonka, ale przede wszystkim dzieci, w ręce obcych ludzi,
  • po drugie: w sprawach, które już muszą zostać rozstrzygnięte przez Sąd (i tu doskonałym tego przykładem jest rozwód), lepiej wypracować jakiekolwiek porozumienie z drugą stroną, które da szansę na spokojne ułożenie relacji już po rozwodzie, separacji itp.

W mojej pracy zawodowej pomogłem już wielu parom i małżeństwom. Nie chcę oceniać sam siebie. Ocena mojej osoby i pracy należy tylko do moich Klientów, dla których zresztą często pozostaję osobą zaufaną nawet po zakończeniu prowadzenia ich spraw małżeńskich. Moi klienci wracają do mnie ze swoimi sprawami i to jest chyba najlepszą rekomendacją (a dla mnie satysfakcją).